سمینار آموزشی استروئیدهای آنابولیک

سمینار آموزشی استروئیدهای آنابولیک

سمینار آموزشی استروییدهای آنابولیک برای اولین بار در ایران به همت هیات بدنسازی و پرورش اندام  استان در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیات بدنسازی و پرورش اندام  استان، سمینار آموزشی استروییدهای آنابولیک ویزه بانوان و آقایان با هدف آشنایی و آگاهی از پیامدهای منفی سوء استفاده از داروهای استروئیدی با خاصیت آنابولیکی- آندروژیکی صبح روز جمعه یک آذر با حضور دکتر علی نیک رزم رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان در تالار همایش فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار شد.
نبیل پور در این کارگاه ضمن ارائه تعریف مختصری از دارو های استروئید آنابولیک گفت: استروئیدهای آنابولیک داروهایی هستند که مشتمل بر هورمون مردانه تستوسترون که در مقادیر مختلف برای بدنسازی و حجم عضلات به کار می روند.
وی موارد استفاده از این دارو ها را در درمان بیماری های عضلانی خاص، بعضی کم خونی ها، بیماری ایدز، سرطان پیشرفته پستان و پوکی استخوان عنوان کرد و یکی از دلایل استفاده از استروئیدها را بهبود مهارت‌های ورزشی دانست و افزود: استفاده نادرست از استروئیدها در میان بدنسازان رقابت جو، بسیار معمول است و میزان استفاده نادرست در میان سایر ورزشکاران بسته به نوع ورزش متفاوت است.
این مدرس دلیل دیگر استفاده نادرست از استروئیدها را افزایش دادن اندازه ماهیچه ها یا کاهش دادن چربی بدن عنوان نمود و افزود: افرادی که به این دلایل از استروئیدها استفاده می کنند اغلب به نوعی بیماری رفتاری دچارند که در آن مردان با وجودی که مقدار زیادی ماهیچه دارند، تصور می کنند ماهیچه اندکی دارند و ضعیف هستند و زنان با وجودی که لاغر هستند، تصور می کنند بسیار چاق هستند.
وی در پایان با اشاره به اینکه پزشکان هرگز استروئیدهای آنابولیک را برای جوانان و افراد سالم برای ساختن عضلات آنها تجویز نمی‌کنند گفت: بدون نسخه‌ی پزشک، استروئیدها غیرقانونی هستند.

گفتنی است : در حاشیه این سمینار از بهار مصری مربی فعال استان تجلیل بعمل آمد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.