ورزشکاران بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی دچار ویروس کرونا نشده‌اند

ورزشکاران بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی دچار ویروس کرونا نشده‌اند

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی گفت: ورزشکاران بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی دچار ویروس کرونا نشده‌اند.

علی نیک رزم، رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، در باره وضعیت باشگاه‌های بدنسازی استان پس از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: با توجه به شرایط کشور در پایان سال و وضعیت اقتصادی جامعه که فعالیت اقشار مختلف را تحت تأثیر قرار داده است، باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام استان توانستند در این مسئله نیز همچون گذشته عملکرد خوبی داشته باشند.

وی افزود: در این راستا مجموعه سالن‌های بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی پیش‌قدم شده و به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اقدام به تعطیلی سالن‌ها کردند. درخواست ما این است که مسئولان نیز به این مسائل توجه نمایند تا بتوانیم بخشی از ضرر و زیان واردشده به باشگاه‌داران که جزو فعالان بخش خصوصی محسوب می‌شوند را جبران کنیم.

نیک رزم در خصوص اقداماتی که به منظور حمایت از باشگاه‌داران صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در این رابطه در دو بخش وارد کار شدیم که یکی از آن‌ها حمایت از باشگاه‌های بخش خصوصی بود. در این راستا صحبت‌هایی با مدیرکل ورزش و جوانان استان صورت گرفته و امیدواریم تصمیمات خوبی در این خصوص اتخاذ شود. از سوی دیگر کمپین‌های مردمی راه‌اندازی کرده و از مالکان باشگاه‌ها درخواست کردیم تا با توجه به شرایط موجود، در کنار مدیران باشگاه‌ها حضورداشته و اگر امکان داشت، اجاره‌بهای ماه‌های اسفند و فروردین را دریافت نکنند یا تخفیف دهند.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی ادامه داد: به منظور ارج نهادن به اقدامات صورت گرفته، هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان طی مراسمی با اهدای لوح و مدال افتخار از هر یک از مالکانی که در این کمپین شرکت کرده‌اند، تجلیل و قدردانی می‌کند.

 

وی افزود: بحث دوم نیز این است که هیئت استانی از محل درآمدهای کسب‌شده، مبلغ ناچیزی را در راستای حمایت از ورزش قهرمانی و ورزشکاران، به حساب هیئت‌های شهرستان‌ها واریز می‌کند. امیدواریم این کار سرلوحه‌ای برای سایر نهادها باشد تا ورزش را از یاد نبرند. در این راستا از فرمانداران، بخشداران، نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهرها درخواست می‌کنیم که اجازه ندهد چراغ ورزش خاموش شود تا بتوانیم ورزش آذربایجان شرقی را در جایگاه خوبی قرار دهیم.

نیک رزم در پاسخ به این سؤال که آیا تاکنون ورزشکاران بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی دچار ویروس کرونا شده‌اند یا خیر، اظهار داشت: تا امروز موردی که از ورزشکاران بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی مبتلا به ویروس کرونا باشد گزارش نشده است. خوشبختانه جامعه ورزشی ما افرادی سالم، قوی و مقاوم بوده و ارزش زیادی به بهداشت و سلامت خود و جامعه قائل هستند. آن‌ها در تعطیلی باشگاه‌ها نیز پیش‌قدم شده و نشان دادند که همواره جزو رهبران سلامت جامعه هستند.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی در رابطه با لغو مسابقات این ورزش در ماه پایانی سال گفت: چند مسابقه به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به تعلیق در آمد که یکی از آن‌ها مسابقات قوی‌ترین مردان در وزن‌های ۹۵ و ۸۵ بود که برای اولین بار در استان برگزار می‌شد. به امید خدا و با پایان موضوع ویروس کرونا این مسابقات با شکوه هر چه بیشتر در اردیبهشت سال ۹۹ برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین مسابقات قوی‌ترین مردان ایران نیز در مردادماه سال آتی در تبریز برگزار خواهد شد. مسابقات قدرتی – سرعتی بانوان و مسابقات ددلیفت کلاسیک کاپ آزاد جام ریاست جمهوری (جایزه بزرگ) نیز به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به همراه آزمون‌های مربی‌گری درجه ۳ بانوان به سال آتی موکول شده است. در عرصه کشوری نیز مسابقات قهرمانی کشور قرار بود در بندرعباس برگزار شود که لغو شد. مسابقات آسیایی چین در رشته پرورش اندام نیز با تأخیر برگزار خواهد شد. این مسابقات قرار است بعد از خردادماه سال ۹۹ پیگیری شود.

نیک رزم در خصوص برنامه‌های آتی هیئت بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: این فرصت و تعطیلی مسابقات موجب شد که جلسات مفیدی با روسای کمیته‌های مختلف هیئت بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی برگزار کرده و برنامه‌های خوبی برای سال ۹۹ پیش‌بینی کنیم. از جمله این برنامه‌های می‌توان به برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رشته مچ اندازی، برگزاری مسابقات قوی‌ترین مردان، برگزاری مسابقات استانی با محوریت شهرستان‌ها، برگزاری دوره‌های مربی‌گری درجه یک آقایان و درجه دو بانوان به همراه برگزاری دوره‌های مربی‌گری، داوری و مسابقات رشته فیتنس که اخیراً به فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور اضافه شده است، اشاره کرد.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی در پایان گفت: همچنین تلاش می‌کنیم سومین دوره مسابقات جام سرداران شهید آذربایجان در حوزه پرورش اندام را علی‌رغم تمام فشارهای اقتصادی موجود برگزار کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *