مبالغی را برای جبران هزینه ورزشکاران تخصیص دادیم/ تضعیف ورزش موجب به خطر افتادن سلامت اجتماعی می‌شود

مبالغی را برای جبران هزینه ورزشکاران تخصیص دادیم/ تضعیف ورزش موجب به خطر افتادن سلامت اجتماعی می‌شود

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان‌شرقی گفت: اگر ورزش تضعیف شود، شاهد به خطر افتادن نشاط و سلامت اجتماعی خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی هیات بدنسازی و پرورش اندام استان ، پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی باشگاه‌های ورزشی در کشور، یکی از معضلات پیش آمده، مسئله اجاره‌بهای این باشگاه‌ها و از دست رفتن منبع درآمدی تعداد کثیری از فعلان حوزه ورزش قهرمانی است.

علی نیک‌رزم، رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به این موضوع اظهار داشت: در راستای رسالتی که بر عهده داریم، در چنین روزهایی که نیازمند همیاری در حوزه‌های مختلف هستیم، جلسه‌ای با حضور اعضای هیات‌ رئیسه برگزار کرده و تصمیم گرفتیم به منظور حمایت از قهرمانان استانی و ورزش قهرمانی، مبلغی از محل درآمدهای هیات استانی در اختیار هیات‌های شهرستانی قرار گیرد.

وی افزود: هدف از این اجرای این مصوبه، این بود که هیات‌هایمان بتوانند به ورزشکاران خود کمک کرده و چراغ ورزش را در شهرستان‌ها روشن نگه دارند. در این طرح مبلغ ۲۸۰ میلیون ریال به ۱۰ هیئت استانی پرداخت شده و از آن‌ها درخواست کردیم تا مبلغ مربوطه را در راستای توسعه ورزش قهرمانی هزینه کنند.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان‌شرقی ادامه داد: هرچند این مبلغ ناچیز است اما امیدواریم سرآغازی باشد تا سایر نهادها نیز از ورزش و ورزشکاران حمایت کنند. چرا که اگر ورزش تضعیف شود، شاهد به خطر افتادن نشاط و سلامت اجتماعی خواهیم بود.

نیک رزم با اشاره به وضعیت معیشتی باشگاه‌های بدنسازی گفت: متأسفانه در شرایط فعلی منبع درآمد باشگاه‌داران، مربیان و دیگر نیروهای فعال باشگاه‌ها به خطر افتاده و با توجه به اینکه اکثر آن‌ها بیمه نیستند، شرایط مطلوبی ندارند. به همین دلیل از مسوولان اداره کل ورزش و جوانان که همواره همراه ما بوده‌اند نیز درخواست کرده‌ایم تا با تنظیم نامه‌ای برای مقامات استانی، مشکلات موجود این قشر نیز رفع شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام به نوعی کارگاه‌های اقتصادی کوچک محسوب می‌شوند، امیدواریم در آینده نیز مشکل بیمه این عزیزان نیز رفع شود. این باشگاه‌ها می‌توانند در توسعه اقتصاد و ورزش شهر نیز نقشی تأثیرگذار داشته باشند.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی در پایان گفت: با راه‌اندازی پویشی به نام مدال انصاف از مالکان باشگاه‌های بدنسازی درخواست کرده‌ایم که با بخشش بخشی از اجاره‌بهای این باشگاه‌ها، از ورزش و ورزشکارانمان حمایت کنند که خوشبختانه شاهد استقبال مالکان عزیز بوده‌ایم. پس از پایان شیوع ویروس کرونا با برگزاری مراسمی از این عزیزان قدردانی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *