علی نیک رزم رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان: مدال انصاف، الگویی برای سراسر کشور است

علی نیک رزم رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان: مدال انصاف، الگویی برای سراسر کشور است

طی گفتگوی روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی با علی نیک رزم رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان، نیک رزم از انگیزه ها و برنامه های پیش روی این هیات سخن گفت.

آقای نیک رزم، لطفا در خصوص رشد و پیشرفت هیات در سال‌های گذشته صحبت کنید.
در چند سال گذشته، با رشد خوبی مواجه بودیم و توانستیم با رسیدن به موفقیت‌های بزرگی در حوزه ورزش بدنسازی و پرورش اندام و همچنین در حوزه مدیریتی، این موفقیتها را به مردم شریف استان هدیه کنیم.
ما توانستیم از استان تهران پیشی بگیریم و در جایگاه اول بایستیم.
در بعد قهرمانی، که در گذشته تیم استان نداشتیم ولی امروز شاهد حضور ورزشکاران استان در اردوهای تیمهای ملی هستیم، چه در مچ اندازی، چه در بادی کلاسیک و چه در سایر حوزه ها.
در خصوص حوزه بانوان چه اقداماتی انجام شده است؟
در حوزه بانوان موفق شدیم ره صد ساله را در یک شب طی کنیم به طوریکه می توانم به خانم سیده گیتی موسوی که پدیده ورزش بانوان این هیات است و اخیرا رکوردهای خارق العاده را به جا گذاشته، اشاره کنم.
در مسابقات کشوری بانوان به میزبانی استان آذربایجان غربی توانستیم در اولین حضور به رتبه سوم برسیم.
در مورد خانم موسوی باید عرض کنم که ایشان در زمینه تخصصی شان بسیار فعال هستند ولی متاسفانه محل اعتباری خاصی برای تخصیص به پیشبرد ایشان نداریم.
در روزهای کنونی و با وجود کرونا، چه برنامه هایی توسط هیأت برگزار شد؟
در ایام کرونا، شاهد بودیم که ورزشکاران ما علاوه بر این که در میادین مسابقه وزنه های سنگین را جابجا می‌کنند، به یاری اقشار آسیب پذیر رفتند علیرغم اینکه فشار اقتصادی بسیاری بر آنها تحمیل شد ولی این موضوع مانع نشد تا رسم جوانمردی و پهلوانی را به جای آورند.
با اجرای طرح مدال انصاف از صاحبان املاک باشگاه‌های بدنسازی استان که حاضر شدند اجاره بهای دوران تعطیلی باشگاه‌ها را با مناعت طبع عالی ببخشند، قدردانی ویژه ای کردیم و حتی قصد داریم در یکی از مسابقات پرورش اندام استان یا توسط اداره کل ورزش و جوانان استان در شورای عالی ورزش استان از این عزیزان تجلیل نماییم تا با الگوسازی شایسته ای، این موضوع تبدیل به یک فرهنگ شود.
چه رویکردی برای دوران پسا کرونا دارید؟
در دوران پسا کرونا، شاهد ایجاد تغییرات در الگوهای مدیریتی هستیم و ما نیز ناگزیر به روی آوردن به این الگوها هستیم مثلا چالش کاهش وزن ۴۵ روزه با هدایت هیات بدنسازی و پرورش اندام و نظارت هیات پزشکی ورزشی استان و همچنین برگزاری مسابقات استانی پرورش اندام به صورت آنلاین.
در تقویم ورزشی هیات استان، مسابقات قویترین مردان کشور را برای شهریور ماه سال جاری پیش بینی کرده بودیم ولی بحث کرونا باعث شد برای تامین سلامتی ورزشکاران و رعایت پروتکلهای بهداشتی تا مساعد شدن شرایط برگزاری صبر کنیم.
از عزیزانی که در این روزها، توانستند چراغ ورزش را روشن نگه دارند قدردانی می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.