با فرارسیدن هفته فرهنگ ورزش پهلوانی و ورزش زورخانه ای؛

با فرارسیدن هفته فرهنگ ورزش پهلوانی و ورزش زورخانه ای؛

غلامرضا علیزاده عضو سابق تیم ملی بدنسازی و پرورش اندام: در شرایط سخت معیشتی مردم، قهرمانان ورزش بدنسازی و پرورش اندام به یاری مردم رفتند

قهرمان پرورش اندام تبریزی و دارنده اولین مدال مسابقات آسیایی با بیان اینکه در زمان قرنطینه باشگاه‌های بدن‌سازی، ورزشکاران و مربیان ورزشی با مشکلات مالی و معیشتی دسته و پنجه نرم می‌کردند، گفت: در این شرایط جمعی از بزرگان در یک حرکت انسانی و مومنانه با جمع‌آوری مبالغی در امر تهیه بسته‌های معیشتی برای نیازمندان شهرمان دست یاری رساندند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی به نقل از ایرنا، غلامرضا علیزاده از دوران قرنطینه و پسا کرونا در باشگاه های بدن سازی آذربایجان شرقی صحبت کرد و گفت: از سال ۱۳۷۳ شروع به ورزش بدن سازی کردم و با علاقه ای که به این ورزش داشتم، در کنار ورزش تحصیلات خودم را همه ادامه دادم و کارشناس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه تبریز و کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی را نیز کسب کردم.
وی افزود: تاکنون قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۳ و قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۶ و چندین قهرمانی کشوری را بدست آوردم که آخرین آن در سال ۱۳۹۸ در استان زنجان بود.
وی در پاسخ به این سوال که حمایت خانواده از شما در مسیر قهرمانی چگونه بود، تشریح کرد: من در یک خانواده ایثار گر به دنیا آمدم، پدرم سپاهی و برادرم جانباز شیمیایی است، و فعلا متاهل و دارای یک فرزند دختر هستم؛ به رغم اینکه خانواده ام در ابتدای شروع من در ورزش پرورش اندام با این استدلال که این رشته ورزشی آینده کاری خوبی ندارد، مخالفت می کردند، ولی با گذر زمان و با آگاهی از زیبایی و جذابیت ورزش پرورش اندام از مشوقین اصلی بنده در کسب موفقیت های اخیرم بوده اند.
قهرمان پرورش اندام تبریزی با اعلام اینکه در حال حاضر در کنار ورزش حرفه ای، باشگاه داری نیز می کند، اضافه کرد: در این راه برای حدود ۱۵ نفر کار آفرینی کرده ام.
وی با اشاره به اینکه تا سال ۲۰۱۳ از شهر تبریز در ورزش پرورش اندام هیچ کس وارد تیم ملی و مسابقات جهانی نشده بود، یادآوری کرد: به لطف خدا و همت خودم موفق شدم در این سال لباس مقدس تیم ملی را بر تن کرده و در مسابقات جهانی قزاقستان شرکت کنم و در نهایت مدال رنگین مسابقات را بر گردن آویزم.
علیزاده عنوان کرد: در حال حاضر به دنبال چاپ کتاب سیصد صفحه ای خودم در زمینه آموزش پرورش اندام هستم؛ همچنین منتظر شرکت در رقابت های قهرمانی «آرنولد کلاسیک» هستم که قرار است سال آینده زیر نظر اسطوره این رشته ورزشی برگزار شود؛ در تاریخ برگزاری این مسابقات تاحالا ورزشکاری در شمال غرب کشور موفق به کسب مدال آن نشده و من می کوشم تا مدال این مسابقات را کسب کنم.
عضو سابق تیم ملی بدن سازی و پرورش اندام کشور با بیان اینکه شیوع کرونا در کشور و جهان، ورزشکاران و باشگاه های ورزشی را دچار مشکلات عدیده ای کرد، گفت: خوشحال هستم که ورزشکاران و باشگاه داران ورزشی توانستند با سربلندی این روز های سخت را پشت سر بگذارند و در مسیر ورزش ادامه فعالیت دهند.
وی افزود: از آنجایی که اولویت اصلی باشگاه داران، سلامتی ورزشکاران بوده است، قبل از اعلام ستاد ملی کرونا و دستور مسئولان ورزشی استان، تصمیم به تعطیلی باشگاه ها گرفتیم و در این راه با مشکلات مالی فراوانی از قبیل اجاره ماهانه باشگاه ها روبرو شدیم که با همت اداره کل ورزش و جوانان و هیات بدن سازی استان بر مشکلات فایق شدیم.
وی اضافه کرد: در حال حاضر بعد از اعلام بازگشایی باشگاه های ورزشی از سوی ستاد ملی کرونا، هر باشگاه ورزشی، سوای از متراژ باشگاه قرار است در هر یک صد متر مربع فقط ۶ ورزشکار با رعایت اصول بهداشتی و با استفاده از ماسک و دستکش به فعالیت ورزشی ادامه دهد و در بین هر تایم نیم ساعت تا یک ساعت کل باشگاه ورزشی بوسیله عوامل باشگاه ضد عفونی شود.
علیزاده با بیان اینکه همچنان با گذشت چند روز از ابلاغیه ستاد ملی کرونا مبنی بر بازگشایی باشگاه های ورزشی، اکثر ورزشکاران و خانواده ها ترس از ابتلا به ویروس کرونا در محیط باشگاه را دارند، افزود: تنها راهکاری که در این زمینه به ذهنم رسید، حضور تنها فرزندم در باشگاه بود که نشان دهم ما محیطی کاملا بهداشتی را برای ورزشکاران ایجاد کرده ایم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا رعایت پروتکل های بهداشتی اعلامی از سوی ستاد ملی کرونا در شهریه باشگاه های بدن سازی تاثیر گذار بوده یا نه، اظهار کرد: باشگاه های بدن سازی استان از چند سال قبل به رغم افزایش تورم، شهریه خود را افزایش نداده بودند، اما شیوع کرونا و تعطیلی ناشی از آن ما را ناگزیر از افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی شهریه در سال جاری کرد.
وی در پاسخ به این سوال که هیات بدن سازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی چه اقداماتی را در راستای حمایت از باشگاه ها در روزهای کرونایی انجام داد، گفت: اغلب باشگاه داران و ورزشکاران این رشته با وجود مشکلات معیشتی که برایشان بوجود آمده بود، در حرکتی انسان دوستانه با جمع آوری مبالغی توانستند تعداد قابل توجهی بسته های غذایی را تهیه کنند تا دست یاری به نیازمندان دیگر شهرمان داشته باشند تا سفره های آنان در این روزها خالی نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *